niedziela, 22 lutego 2015

II Jurajski Festiwal Fotograficzny - Foto Fashion and ArtSpora grupka członków SMF wzięła udział w  drugiej edycji Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego. Impreza odbyła się w dniach 21-22 lutego w Hotelu Fajkier Wellness&SPA w Lgocie Murowanej koło Kroczyc.
 
Tegorocznym tematem przewodnim festiwalu była fotografia modowo-artystyczna. Było bajkowo, tajemniczo i bardzo kreatywnie. Odbywały się wykłady, warsztaty, prezentacje sprzętu, obróbki graficznej i wydruki.

Do realizacji nowego projektu zaproszono stylistów, wizażystów, artystów i fotografów. Wśród trenerów i szkoleniowców pojawił się między innymi Igor Stanisławski, Marcin Bójko, Robert Woźniak, Magdalena Tarach, Katarzyna Niemiec, Grzegorz Szafruga, Łukasz Jungto i Marcin Woźniak. Wśród modeli i modelek brylował i fotografów czarował świetny Rafał Śpiewak Grotesque, finalista programu „Mam talent”. Dzięki Robertowi Woźniakowi z Canon Polska można było zobaczyć nowe lustrzanki Canona z matrycami o rozdzielczości 50 milionów pikseli (Canon EOS 5Ds i 5Ds R).


Drugiego dni uczestnicy przenieśli się na jakieś 2 godziny do Skylight Studio w Zawierciu. Warsztaty w Skylight Studio poprowadzili specjalizujący się w fotografii studyjnej Grzegorz Szafruga i Łukasz Jungto. Ciekawa sprawa obejrzeć studio liczące ponad 390 m2 w niezależnym, nowym budynku w pełni przystosowanym do produkcji zdjęciowych oraz filmowych.


Nie trzeba też nikomu mówić – taka impreza to integracja środowiska fotograficznego, okazja do spotkania starych znajomych i zadzierzgnięcia (uff, co za słowo!) nowych znajomości…


W tzw. międzyczasie, którego dużo nie było, skakaliśmy po Jurze uwieczniając jej krajobrazy.

Brak komentarzy: