wtorek, 19 czerwca 2018

Wernisaż wystawy fotografii "Sosnowiec 1918 - 2018"

W tym roku członkowie Stowarzyszenia Miłośników Fotografii byli wyjątkowo często widziani na terenie Sosnowca, zbierając materiał do kolejnej wystawy. Najpierw przeprowadzili kwerendę w zbiorach Muzeum w Sosnowcu i innych kolekcjach, wybrali archiwalne fotografie naszego miasta, po czym zrobili współczesne zdjęcia tych samych miejsc uwieczniając zmiany, które zaistniały przez te wszystkie lata. Porównanie robi wrażenie i pokazuje, jak bardzo zmieniło się miasto, choć są także jego fragmenty, które oparły się czasowi i zachowały niemal identyczne jak przed laty.
Większość zdjęć archiwalnych wykorzystanych do wystawy pochodzi z Muzeum w Sosnowcu. Materiał uzupełniły też zbiory: pani Hanny Dobieckiej, pana Zbigniewa Krawczyka, Śląskiej Biblioteki Cyfrowej, Narodowego Archiwum Cyfrowego i Polony.
 

Zdjęcia będą pokazane parami w zestawie: stare-nowe, a każda z par zdjęć zostanie opatrzona zwięzłym opisem, który zawsze zawierać będzie lokalizację prezentowanego miejsca i datę wykonania archiwalnego zdjęcia. Wszystkie współczesne zdjęcia zostały zrobione w 2018 roku.
 

Wernisaż wystawy fotograficznej pod tytułem „Sosnowiec 1918-2018” odbędzie się w Energetycznym Centrum Kultury w Sosnowcu w dniu 28 czerwca o godzinie 18.30. Wystawie prezentowanej w auli ECK będzie towarzyszyć również jej plenerowa odsłona na Placu Stulecia w Sosnowcu.

Brak komentarzy: